Jiří Mihola k hlasování o důvěře vládě

Publikoval 12.7.2018Aktuálně
Česká republika si zaslouží většinovou vládu s důvěrou. Tak by to mělo být a tak by to i mohlo být.

Po dlouhém vládnutí první Babišovy vlády, které se nepodařilo získat důvěru, dal prezident republiky  možnost sestavit vládu znovu A. Babišovi. Už jmenování vlády jako by předznamenávalo další dění.

Uskutečnilo se totiž ve výroční den popravy Milady Horákové. Náhoda?

„Nevidím v tom souvislost“, pravil premiér, ale pachuť tím nerozptýlil. Samotné jednání o důvěře menšinové vlády ANO – ČSSD, tolerované KSČM, proběhlo ve středu 11.července 2018.

Poslanecký klub KDU-ČSL předem sdělil, že menšinovou vládu opřenou o komunisty, s trestně stíhaným premiérem v čele a také vládu nekompletní (bez ministra zahraničí) NEPODPOŘÍ.

Celodenní jednání zahájilo vystoupení prezidenta Zemana. Kromě opakovaných frází, přihlašování se k megalomanskému projektu – kanálu Dunaj – Odra -Labe a podpoře menšinové vlády nic dalšího nestojí za zmínku.Během jednání vystoupilo několik desítek poslanců, mezi nimi VŠICHNI poslanci KDU-ČSL – samozřejmě kriticky.

Celý den probíhala u Poslanecké sněmovny a na dalších místech naší země demonstrace proti návratu komunistů k moci. Poslanci jednotlivých opozičních stran byli zváni a mohli svůj postoj nahlas vyjádřit (viz druhé foto). Atmosféra zhoustla v nočních hodinách, kdy jednotlivé výpady některých poslanců i samotného premiéra už přecházely všechny únosné meze a patrně napomohly jen tomu, že je politika vnímána ne jako služba občanům, ale jako svinstvo. V pozdních nočních hodinách, byl již čtvrtek, druhá vláda A. Babiše důvěru získala. Navzdory tomu, že ji odmítli všichni poslanci KDU-ČSL, ODS, Pirátů, STANU a TOP 09, navzdory tomu, že se nedostavilo několik „koaličních poslanců“. Komunisté nakonec zvedli ruku přímo. Otevřelo se tím období vlády národní hanby, a ospravedlňující řeči těch, kteří vládu podpořili, na tom nic nemění.

VIDEO: Projev Jiřího Miholy při hlasování o důvěře vládě