Obliti privatorum, publica curate!

Narodil jsem se 1. 6. 1972 v Brně. Jsem podruhé ženatý, s manželkou Kateřinou vychováváme šest dětí.

Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity, obor dějepis a zeměpis. Doktorské studium jsem absolvoval v roce 2008 na Historickém ústavu Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, v oboru České dějiny.

Vzdělávání je pro mě prioritou, při své práci v Poslanecké sněmovně se mohu opřít o více než 25 let učitelské praxe.

Práci poslance vnímám jako službu lidem

Do KDU-ČSL jsem vstoupil v roce 1995 v éře Josefa Luxe, který je pro mě vzorem. Věřím, že slušnost i odbornost lze v politice prosadit.

Každý dosažený úspěch je pro mě velkým povzbuzením a zároveň závazkem pro další důslednou práci.

Za svoji práci jsem obdržel Cenu Přístav od České rady dětí a mládeže. Moji zahraničně-politickou práci ocenil Arménský parlament, izraelský velvyslanec, ukrajinská velvyslankyně.

Nejlepší investice? Kvalitní vzdělání!

Vedl jsem záchranu lesních mateřských škol, prosadil jsem možnost domácího vzdělávání a navýšení financí církevním školám. Pracuji na odpovídajícím financování fakult připravujících budoucí učitele a na rozvoji církevního a soukromého školství.

Nepochybuji o tom, že investice do školství se nám bohatě vrátí.

Mám rád Jihomoravský kraj, lidi a historii

Doma jsem v Brně a na Jižní Moravě. Jako politik i učitel zdůrazňuji naši kulturu, historii, bohatství a krásu Moravského regionu. Podporuji folklor a všechny pozitivní akce.

Věnuji se také cestovnímu ruchu, jako turistický průvodce jsem vedl řadu tuzemských i zahraničních zájezdů, v roce 2001 jsem obdržel cenu TOP Guide.

Fandím sportu

Díky skvělé spolupráci KDU-ČSL a Orla jsem měl tu možnost, jako starosta Jednoty Brno-sever, pořádat každoročně v městské části řadu zábavných a sportovních akcí pro celé rodiny.

Rád se aktivně účastním závodů Orelské běžecké ligy a dalších sportovních akcí a vedu k tomu také své děti.