Novelou k otevírací době o státních svátcích chceme vyřešit stávající zmatky

Publikoval 23.1.2018Aktuálně

Praha, 23. 1. 2018

KDU-ČSL přichází s novelou k otevírací době obchodů o státních svátcích, a to tak, aby celou problematiku sjednotila a vyřešila se tak současná situace, kdy je o některém svátku otevřeno, o některém naopak zavřeno.

„Jsme přesvědčeni, že jsou dny, kdy ekonomika a nakupování nemusí být na prvním místě. A za tyto dny považujeme státní svátky. Jsme přesvědčeni, že jsou dny, kdy ekonomika a nakupování nemusí být na prvním místě. A za tyto dny považujeme stání svátky. Poslanci ODS v tuto chvíli přichází s návrhem zrušení této regulace, my to vnímáme jako krok zpět a budeme hlasovat proti tomuto návrhu. Jako strana s výraznou prorodinnou politikou nám není lhostejné, že prodavačky, v mnoha případech matky dětí, musí trávit sváteční chvíle místo s rodinou v práci. Přicházíme s novelou, aby již nebyl zmatek, a tato norma se týkala všech 14 svátků,“ řekl Jiří Mihola.

Marian Jurečka doplnil: „Pokud si můžeme vybrat a jít nakoupit v jiný den, měli bychom se dívat na tu svobodu toho nejcitlivějšího článku, a to jsou lidé, kteří v obchodech pracují, většinou ženy, maminky od rodin.Jsem přesvědčen, že jsou hodnoty, které jsou vyšší, než byznys.“